Jak napisać pracę magisterską i na tym skorzystać? (część 1)

O czym pisać pracę magisterską? Jedni mówią, że o tym, o czym się opłaca, o tym, co się przyda. Drudzy, że tylko o tym, co nas interesuje. Trzeci, że o tym, co dla nas najprostsze. Prawda jest taka, że skoro ma się zamiar specjalizować w jakiejś dziedzinie, to naprawdę nie może to być coś, co uznaje się za nudne. Poniżej kilka sposobów na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Stypendia, nagrody, propozycje współprac z firmami – wszystko to sprawia, że naprawdę warto napisać dobrą pracę magisterską!

Praca magisterska – bezsensowny dokument, który zatruwa nam życie, kiedy akurat na dworze jest ładna pogoda, na mieście dzieje się coś ciekawego, itd. I tak wyląduje w archiwum, i tak nic z tego nie będzie… czy aby na pewno? Oto, w jaki sposób ta wisienka na torcie studiów (a nierzadko – twardy orzech do zgryzienia) wiąże się z atrakcyjnymi nagrodami, przyszłym zatrudnieniem, inspirującą współpracą czy prężną karierą naukową. Dlaczego warto dobrze napisać pracę magisterską?

Szukacie tematu, który Was zainspiruje? Koniecznie sprawdźcie listę konkursów na najlepszą pracę magisterską w danej dziedzinie – dzięki temu będziecie mieć szansę na atrakcyjną nagrodę oraz motywację do tego, by zmieścić się w terminie.

Konkurs Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”

Czego ma dotyczyć praca magisterska? Konkurencyjności Polski. Co ciekawe, to bardzo obszerny temat – od wybitnych rodaków, przez marketing regionów aż po promocję branży rolniczo-spożywczej. Widać więc, że do konkursu pasuje zarówno analiza kampanii wizerunkowych miasta Białystok, jak i praca poświęcona Janowi Pawłowi II.

Nagrody: pieniężne, od trzech do siedmiu tys. złotych za trzy pierwsze miejsca. Staże i praktyki jako nagrody dodatkowe. Nagrody specjalne.

Szczegóły: LINK

Konkurs Narodowego Banku Polskiego

Czego ma dotyczyć praca magisterska? Makroekonomii i finansów, w szczególności polityki pieniężnej i rynków finansowych

Nagrody: pieniężne, od pięciu do piętnastu tysięcy brutto.

Szczegóły: LINK

Inne – różne terminy, więc warto śledzić na bieżąco, aby załapać się na odpowiednią edycję!

Konkurs Ministra Spraw Zagranicznych

Konkurs Ministerstwa Spraw Wewnętrznych

Konkurs Ministerstwa Sprawiedliwości

Konkursów na pracę magisterską jest dużo więcej, warto więc śledzić strony uczelni i być na bieżąco – czasem prywatne firmy organizują konkursy dla osób zajmujących się dość niszowymi tematami. To jednak nie wszystko – w  drugiej części poradnika dowiecie się, w jaki sposób uzyskać pieniądze na badania i do czego jeszcze może się przydać praca magisterska. Tymczasem wszystkim tym, którzy się z nią zmagają, życzymy powodzenia w pisaniu!


Dołącz do dyskusji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *