“Nie wiem, co chcę robić w życiu”

“Nie wiem, jakie wybrać studia”, “Nie wiem, co po studiach”, “Chcę znaleźć pracę marzeń”, “Myślałam, że po trzydziestce odkryję już, czym chcę się zająć”, “Obrona magisterki coraz bliżej – co potem?”. To tylko niektóre z dylematów, z którymi obecnie mamy do czynienia. Opcji mamy znacznie więcej, niż mieli do wyboru nasi rodzice, a jednocześnie sytuacja na rynku pracy niesie ze sobą znacznie więcej niepewności, niż kilkadziesiąt lat temu. Mnogość opcji nie zawsze bywa korzystna – nie bez przyczyny psychologowie mówią o “paradoksie wyboru”. Zbyt wiele opcji paraliżuje.

Jeśli dodamy do tego amerykański mit “od zera do milionera” i presję na szybkie osiągnięcia oraz sukces finansowy, powstaje wybuchowa mieszanka. Kto ma nas pokierować, aby osiągnąć to wszystko? Które oczekiwania faktycznie są nasze, a które zostały nam narzucone przez rodzinę, szkołę, społeczeństwo? W czym naprawdę chcemy się rozwijać, w czym jesteśmy mocni, co nas interesuje? Odpowiedź na te pytania bywa niełatwa, nie jest też dana raz na zawsze. Stąd pomocne może okazać się wsparcie psychologa i doradcy zawodowego – albo doradczyni zawodowej, czyli moje :) O ile większość z Was słyszała pewnie o tzw. kryzysie wieku średniego, który może nas dopaść w połowie życia, a tyle wciąż niewiele się mówi o kryzysie ćwierćwiecza. To trudny okres, w którym jednym z wyzwań jest właśnie wybór dalszej życiowej drogi. Pomagam go przejść.

Wspieram zarówno osoby w wielu licealnym w wyborze dalszej ścieżki zawodowej (zwykle kierunku studiów), studentów i studentki w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Wykorzystuję w tym zarówno wykształcenie psychologiczne, jak i doświadczenie w pracy jako psycholog i doradca zawodowy na Politechnice Warszawskiej oraz wykładowczyni w Instytucie Kapitału Ludzkiego Szkole Głównej Handlowej. Millenialsi jako grupa są mi zresztą znani od podszewki – na temat ich poglądów i zachowań prowadziłam dwa międzynarodowe projekty naukowe. Jest więc duża szansa, że przychodząc do mnie dowiesz się, że Twoje dylematy podziela całkiem spora grupa osób z Twojego pokolenia. I że można im skutecznie zaradzić!

A co, jeśli jesteś już dawno po studiach? Również zapraszam, swoją ofertę kieruję do wszystkich osób, które chcą przyjrzeć się swojej sytuacji zawodowej na każdym etapie. Przyjrzymy się Twoim mocnym stronom i potrzebom, zaplanujemy ewentualne zmiany i wdrożymy je. Jeśli masz dylematy zawodowe, zapewniam, że nie jesteś sam/sama – potwierdza do moje doświadczenie z pracy psychologa w korporacji. Wynika też z niego, że z każdej trudnej sytuacji jest wiele dróg wyjścia. A uważne przyjrzenie się sobie pozwala wyznaczyć dalszą ścieżkę rozwoju. I zwiększyć satysfakcję z pracy.

Zapraszam do kontaktu: gochapawlak@yahoo.com // +48 508 471 510

Powrót do góry